Про Федерацію

Витоки виникнення сучасних силових видів спорту можна знайти у Стародавній Греції. Уже в ті часи найбільш освічені люди відстоювали ідеї гармонійного розвитку тіла й духу, віддаючи перевагу естетичному вихованню. Древньогрецькі скульптори розробляли канони краси, що будувалися на оптимальних пропорціях тіла людини, яких намагалися досягти ті, хто займався силовими вправами.

На межі XIX і XX століть у Росії та в Україні значного поширення набула атлетика. Одним із видатних представників якої був В.Ф. Краєвський, котрий у 1885 р. в Санкт-Петербурзі заснував “Гурток аматорів атлетики”, де спортсмени займалися силовими вправами, боксом, боротьбою, гімнастикою. Члени гуртка намагалися розвинути не тільки максимальну силу, а й досягти у своєму розвитку зразків обхватних розмірів м’язів давньогрецьких атлетів.

Усі фізичні вправи на той час умовно поділяли на атлетику, спорт та гімнастику. До атлетики належали спеціальні вправи для розвитку максимальної сили, спорт об’єднував вправи, що виконувалися задля задоволення, а поняття гімнастики поєднувалося з вправами для м’язів шиї, тулуба, рук і ніг, а також вправами на гімнастичних приладах і лікувальною гімнастикою.

Аналогічні гуртки були створені у Москві, Києві, Ризі тощо. Київський лікар Є.Ф. Гарнич-Гарницький у лютому 1895 р. заснував Київський атлетичний гурток. Київське атлетичне товариство виховало на той час прекрасних спортсменів-рекордсменів Росії та світу, переможців всеросійських чемпіонатів та олімпіад.

Наприкінці 40-х – початку 50-х років 20 століття в США, Канаді, Англії, Австралії, Швеції, Норвегії та інших країнах майже одночасно набули популярність вправи зі штангою, що спочатку називали «дивними». Це згинання рук зі штангою стоячи і сидячи, жим із-за голови, а також традиційні нині – присідання, жим лежачи і станова тяга. На рубежі 50-х – 60-х років почав формуватися пауерліфтинг у сучасному його виді. До середини 60-х років були визначені правила проведення змагань і стали регулярно проводитися чемпіонати національного рівня.

Чемпіонати світу серед чоловіків почали проходити з 1971, а жіночі з 1980 року. Європейські Чемпіонати з 1978 та 1983 року відповідно.

Незважаючи на те, що пауерліфтинг розвивається не так давно в Україні, у ньому сформована і функціонує досить ефективна система підготовки спортсменів, що підтверджується досягненнями українських спортсменів на міжнародній арені.

Федерація пауерліфтингу м. Києва є громадською організацією спортивної спрямованості, яка об’єднує спортсменів, тренерів, суддів, інших фахівців пауерліфтингу в досягненні мети і завдань своєї діяльності.

Мета діяльності та завдання Федерації

Метою діяльності Федерації є сприяння розвитку пауерліфтингу в м. Києві, підвищення ролі фізичної культури та спорту у всебічному розвитку особистості, зміцнення здоров’я громадян та сприяння здоровому способу життя.

Федерація ставить перед собою завдання:

 • сприяння розробці та втіленню в життя програми розвитку пауерліфтингу в м. Києві, удосконаленню системи підготовки висококваліфікованих спортсменів, тренерів, суддів;
 • надання організаційної та методичної допомоги по залученню населення до занять пауерліфтингом;
 • сприяння встановленню і розвитку співробітництва, плідної взаємодії, взаєморозуміння між членами Федерації;
 • сприяння поширенню інформації в м. Києві про пауерліфтинг та про діяльність Федерації.

Для здійснення своїх завдань Федерація в установленому законом порядку:

 • бере участь в розробці і реалізації програми розвитку пауерліфтингу;
 • розробляє і здійснює заходи по узагальненню і поширенню передового досвіду тренерів, суддів, інших фахівців пауерліфтингу;
 • сприяє розвитку олімпійського руху в м. Києві;
 • організовує навчально-тренувальні збори, змагання, інші заходи серед членів Федерації;
 • організовує навчання та підвищення кваліфікації фахівців – членів Федерації шляхом проведення семінарів, науково-методичних конференцій, симпозіумів, тощо;
 • затверджує положення про змагання серед членів Федерації, здійснює контроль за їх дотриманням;
 • збирає, узагальнює і вивчає, поширює серед членів передовий досвід у сфері пауерліфтингу;
 • розробляє та затверджує календарний план спортивних змагань Федерації, забезпечує їх підготовку і проведення;
 • забезпечує соціальний захист членів федерації; надає допомогу ветеранам спорту – членам Федерації;
 • сприяє підготовці спортсменів міжнародного рівня;
 • здійснює добір спортсменів, тренерів та інших фахівців – членів Федерації для участі в змаганнях, зборах, тощо;

Федерацію у виконанні її основних завдань підтримують

 1. Головне управління по фізичній культурі і спорту Київської міської державної адміністрації
 2. Київська міська організація фізкультурно-спортивних товариств „Спартак”
 3. Кафедра спортивних єдиноборств та силових видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України
 4. Національна федерація пауерліфтингу України

Місце розташування Федерації

Україна, 03680, Київ, вул. Фізкультури, 1, Національний університет фізичного виховання і спорту України, кафедра силових видів спорту та фехтування. Телефон +380442870201

Спортсмени Федерації

Спортсмени Федерації пауерліфтингу міста Києва, які вибороли золоті медалі у сумі триборства на Всесвітніх іграх, чемпіонатах світу та Європи

Спортсмен Всесвітні ігри, рік Чемпіонат світу, рік Чемпіонат Європи, рік
Соловйова Лариса 2005, 2009 20112004, 2005
Базаєв Сиражутдин 1995, 1997, 1998, 1999 1993, 1995
Налейкін Віктор 1994, 1997 1992-1996, 1998, 2001
Соловйов Олексій 1997, 19981998, 1999
Соловйов Дмитро20021997-1999, 2002
Куртяк Василь фф1997
Посмітна Вікторія2001
Всього21020

Рекорди Світу та Європи встановлені спортсменами Федерації пауерліфтингу міста Києва

СпортсменЄвропиСвіту
Соловйов О.1
Налейкін С.1
Соловйова Л.55

Спортсмени Федерації пауерліфтингу міста Києва у складі збірної команди України у 2012 році

СпортсменВагова категорія
Соловйова Лариса63
Антонюк Сергій 59
Наньєв Андрій 83

Навчально-методичною базою Київської міської Федерації пауерліфтингу з підготовки висококваліфікованих кадрів у галузі фізичної культури і спорту є кафедра спортивних єдиноборств та силових видів спорту Національного університету фізичної культури і спорту України, яка готує фахівців не тільки для потреб пауерліфтингу, а також для потреб важкої атлетики, бодібілдингу, гирьового спорту.

Центри спортивної підготовки членів Київської міської Федерації пауерліфтингу

Зал важкої атлетики кафедри спортивних єдиноборств та силових видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України (вул.Фізкультури, 1). У залі, тренуються Майстер спорту міжнародного класу Сергій Антонюк, Майстер спорту Наталія Толочна, Олександр Бородатий та інші найсильніші спортсмени України.

На базі кафедри працює ДЮСШ№2 КМФСТ «Спартак», яка проводить активну роботу по залученню до занять спортом дітей та молоді. Відділення пауерліфтингу очолює Заслужений тренер України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту І.О. Капко. Школою підготовлено багато призерів та чемпіонів національних першостей та чемпіонатів.

На базі кафедри регулярно проводяться міські змагання з пауерліфтингу.

ЦШВСМ ЦР ФСТ «Україна» (вул.Фрунзе, 105) Тренування проводить Заслужений тренер України В.С. Налейкін.